Sairaanhoitaja tai terveydenhoitaja Myllypuron ja Vuosaaren terveysasemille

📍 Missä: Myllypuron ja Vuosaaren terveysasema
📅 Milloin: 5.10.–20.11.2026
🔁 Vuorot: arkisin aamuvuorot noin klo 8–16 välillä
💰 Palkka: sairaanhoitaja tai terveydenhoitaja 3 343,94 – 3 678,33 €/kk

Työtehtäväsi

Etsimme kahta kokenutta sairaanhoitajaa tai terveydenhoitajaa 7 viikon sijaisuuksiin. Toinen sijaisuus on Myllypuron terveysasemalla ja toinen Vuosaaren terveysasemalla.

Työ on monipuolista ja nopeastikin vaihtelevaa hoitajan työtä. Tehtävät voivat olla esimerkiksi hoidontarpeen arviointia, rokottamista, puhelinpalvelua sekä hoitajan akuuttivastaanottoa (kuten haavahoito ja tikkien poistaminen).

Mitä toivomme sinulta?

  • Sairaanhoitajan tai terveydenhoitajan koulutusta ja Lupa- ja valvontaviraston myöntämää ammattioikeutta
  • Tuoretta kokemusta monipuolisesta terveysasematyöstä, rokottamisesta ja Helsingin sotepen järjestelmistä (Omaolo, Maisa)
  • Hyvää suomen kielen taitoa – ruotsin ja englannin kielen osaamisesta on etua
  • LOVe-suorituksia (LOP-teoria, LOP-laskut, PKV, rokotus, KIPU1) ja Helsingin rokotuslupaa
  • Apotti-potilastietojärjestelmän hyvää hallintaa terveysaseman vastaanottotyössä sekä hyviä it-taitoja
  • Asiakaspalveluhenkisyyttä ja aktiivista työtapaa

Tehtävät täytetään heti, kun sopivat hoitajat ovat löytyneet, joten hae pian!

Kiinnostuitko?

👉 Hae helposti tästä.